چاپ

چاپ

چاپ فلکسو نمونه‌‌ای از فرایند چاپ است. فلکسو با بهره‌گیری از یک صفحه انعطاف‌پذیر به نام کلیشه (پلیت فتوپلیمری) عمل چاپ را انجام می‌دهد. کلیشه از جنس ژلاتین یا الاستومتر است. در فلکسوگرافی، صفحات اغلب به کمک نگاتیو تصویری که قرار است چاپ شود به صورت لیزری حکاکی شده و سپس حول غلتک دوّار پیچیده می شوند.

به کمک این غلتک ها می توان ورق های مقوای موجدار را با سرعت بالا از طریق فشار تغذیه کرد. همۀ عملیات ها شامل برش، تا کردن را می توان به صورت «درون خطی» از طریق چاپگر انجام داد.امروزه فلکسوگرافی به عنوان برترین روش چاپی برجسته شناخته شده و روز به روز رو به پیشرفت است. فلکسوگرافی با استفاده از پلیت های ژلاتینی و مرکب رقیق با سرعت خشک شدن زیاد انجام می‌شود. ماشین های فلکسو  همگی چاپها را به صورت رول انجام می‌دهند.

فلکسو  بیشتر در خدمت بسته بندی کالا قرار دارد. این نوع ازچاپ که در زمرهٔ چاپهای برجسته قرار دارد قابلیت چاپ بر روی فیلم، پلاستیک، سلفون، کاغذ و مقوا را دارا است و به هنگام چاپ بر روی کارتن‌های پلاستیکی، سلفون یا هر صفحهٔ شفاف دیگر می تواند سطوح را به صورت موضعی و بر حسب نیاز با مرکب سفید پوشش دهد.

شرکت ماتان گرافیک از فلکسوگرافی برای چاپ بر روی انواع فیلم های پلیمری ،opp,cpp ،صدفی و… استفاده می‌کند. این عمل به صورت یک لایه و چند لایه با ماشین آلات پیشرفته فلکسو انجام می‌شود. چاپها از ١رنگ تا ٨ رنگ با بالاترین کیفیت و بسته به سلیقه و نیاز شما مشتری عزیز انجام می‌شود.