چاپ و بسته بندی ماتان

طراحی

بسته بندی محصولات دارای مراحل مختلفی می‌باشد، شامل طراحی، تولید و چاپ. طراحی زیبا و مناسب یکی از ضروری ترین و پراهمیت ترین مراحل این کار می‌باشد. طراحی در مرحله پیش از چاپ قرار دارد. طراحی حرفه ای در شناساندن محصول و جلب نظر مشتری بسیار اهمیت دارد. اولین قدم و مهمترین نکته در چاپ فلکسو ، طراحی حرفه ای، زیبا و متناسب با دستگاه چاپ می باشد که بایستی در هنگام طراحی فلکسو در نظر گرفته شود. چاپ فلـکسو از جمله چاپ های برجسته می‌باشد که بیشتر در صنعت بسته‌بندی کالا استفاده میشود و می توان از چاپ فلکسو در چاپ روی پلاستیک ، سلفون و مقوا استفاده کرد.

فرآیند چاپ فلکسو شامل ساخت کلیشه، چسباندن کلیشه و چاپ می‌باشد. طرز استفاده از این چاپ به این صورت می باشد که ابتدا تصویر را به عنوان یک طرح برجسته و سه بعدی بر روی یک ماده از جنس پلاستیک یا پلیمر چاپ می کنند. در این روش سطح مقوا با صفحه چاپ در تماس می باشد و به عنوان یک روش برای چاپ بر روی هر نوع سطحی که ناصاف است استفاده می شود. فلکسو مزیت های فراوانی دارد و از مزیت های آن می‌توان به تنوع رنگ و قابلیت چاپ بر روی انواع سطوح اشاره کرد.

داشتن دانش علمی در طراحی فلکسو بسیار مهم بوده و علاوه بر آن تجربه نیز نقش بسیار مهمی در چاپ فلکسو دارد. شرکت ماتان چاپ در زمینه طراحی حرفه ای و استفاده از تیم طراحان با تجربه و خلاق توانسته در این امر مهم قدم های استواری را برداشته و برای هر نوع سلیقه و نیاز مشتریان عزیز طرحهای متنوعی را خلق کند.